Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nový portál nabízí kompletní informace o…

Nový portál nabízí kompletní informace o kultuře v Plzni

Ilustrační obrázek

Plzeňská radnice propojila své internetové stránky s platformou GoOut a nabízí tak na webové adrese www.kultura.plzen.eu nově a přehledně aktuální informace o kulturní nabídce v Plzni, a to i v anglickém jazyce. Cílem je zlepšit propagaci místních kulturních aktérů a jejich práce, velkou výhodou je i šíření povědomí o plzeňském kulturním programu do dalších měst, kde GoOut působí.

„Snažíme se tímto zvýšit informovanost lidí o kulturním dění v našem krásném městě. Stejně, jako jsme nedávno spustili portál s přehledem akcí a událostí pro příznivce sportu, tímto uspokojíme zájemce o kulturu, ale i turisty, kteří přijedou a potřebují se rychle zorientovat v aktuální nabídce,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

„Plzni dosud chyběl prostor, kde by lidé našli kompletní informace o kulturních akcích a přitom se jim zobrazovaly podle jimi navolených preferencí. Jsem rád, že se nám toto podařilo vyřešit právě letos, kdy jsme Evropským hlavním městem kultury,“ uvedl první náměstek primátora Martin Baxa, jenž má oblast kultury ve své gesci.

Podle Jany Komišové, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně funguje portál GoOut jako kulturní přehled už v Praze, Ostravě i Brně. „Je moderní internetovou platformou, která svým uživatelům slouží jako osobní kulturní průvodce. Díky možnosti personalizace a denně aktualizovanému přehledu akcí může uživatel jednoduše sledovat veškeré kulturní dění kolem sebe,“ vysvětlila Jana Komišová. Kromě přehledného seznamu akcí a jednoduché navigaci na www.kultura.plzen.eu najde uživatel více než 7000 profilů umělců, stránky především plzeňských, ale i dalších českých kulturních zařízení, festivalů a institucí s kompletním programem z celé České republiky.

Město Plzeň uzavřelo s platformou GoOut roční smlouvu o spolupráci, která zaručuje městským kulturním organizacím i dalším kulturním aktérům zdarma prezentaci na tomto portále. Součástí je i anglická verze. Tým GoOut sleduje nabídku nejvýznamnějších kulturních organizací, konzultuje ji s magistrátním odborem kultury, ale čerpá i informace od soukromých pořadatelů, třídí akce dle žánrů a termínu a označuje události, jež jsou pořádány díky finanční podpoře města Plzně.

Portál reaguje na preferenci uživatele, nabízí mu akce přímo na míru, a to na základě tlačítka „sledovat“ nebo historie prohlížeče, hudby, kterou poslouchá, či článků, které čte. Pokud si tedy tento portál otevřou dva rozdílní uživatelé, uvidí pravděpodobně zcela jiný obsah, respektive jiné řazení institucí, programu a podobně.

K přehledu kulturních akcí se lidé dostanou zadáním adresy www.kultura.plzen.eu, ale také zadáním adresy webu města www.plzen.eu, kde je v horní pravé části samostatná záložka označená slovem kultura, jež je přesměruje na průvodce kulturou v Plzni. Na přípravě projektu města Plzně s portálem GoOut se podílel Odbor kultury a Odbor prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně a další organizační složky města.

Zveřejněno: 17. 9. 2015, Pecuch Martin