Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Novou techniku darovalo město profesionálním…

Novou techniku darovalo město profesionálním hasičům

Nové technické vybavení převzali plzeňští profesionální hasiči od města, které jim v uplynulém roce darovalo částku 2,8 milionu korun. Pro stanici Košutka byly zakoupeny velitelský automobil na podvozku Škoda Yeti, dekontaminační sprcha a lodní motor, který doplní v minulosti koupený člun, pro stanici na Slovanech přívěs na čerpání vody včetně technického vybavení, pro obě stanice dva průmyslové vysavače na čerpání vody a pro všechny tři plzeňské stanice, Košutka, Slovany, Střed, vleky pod zásahový člun.

„Hasiče, ať už profesionální nebo dobrovolné, podporuje naše město dlouhodobě. Vážíme si jejich velmi náročné práce. I proto každoročně přispíváme k obměně techniky, kterou v terénu při záchraně lidských životů, ale také v dalších nesnadných situacích potřebují,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Jako zástupce města předal primátor řediteli Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Františku Pavlasovi klíče od automobilu pro velitele požární stanice Košutka.

Zveřejněno: 20. 1. 2015, Pecuch Martin