Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vyjde 8.…

Nové číslo Radničních listů vyjde 8. listopadu

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Podomní prodej končí – detailně přibližujeme nové nařízení města, které vyhání pouliční prodavače z centra a zakazuje podomní prodej.
  • Nové 3D planetárium návštěvníkům umožní vidět 140 tisíc hvězd – rozhovor s ředitelem Techmania science center Vlastimilem Volákem o možnostech a přínosu v listopadu otevřeného 3D planetária.
  • Od 15. prosince se změní názvy zastávek – vložený list do vydání tohoto čísla seznamuje čtenáře s novými názvy zastávek MHD. Vysvětlujeme také důvody, které město ke změnám vedly.
  • Modernizace úpravny vody je klíčovým projektem města – provozní ředitel Vodárny Plzeň odpovídá na otázku, proč je modernizace úpravny vody nezbytná, a přibližuje výjimku hygienické stanice.
  • Plzeň zůstává pro návštěvníky především městem piva – na konec letošní turistické sezóny představujeme výsledky průzkumu provedeného mezi návštěvníky města s ohledem na kvalitu služeb v oblasti cestovního ruchu.
  • Před 40 lety spojily rozvíjející se sídliště s centrem nové tramvajové tratě – tematická celostrana mapuje historii tramvajové dopravy v Plzni.
  • Řidiči prvních plzeňských tramvají zažívali krušné směny – Jiří Trnka, jeden z mála plzeňský tramvajáků, kteří mohou řídit historické i moderní vozy, vypráví nejen o svém řidičském umění.
  • Privilegium papeže Řehoře XIII. obohatilo městský znak o nové prvky – třetí díl soutěžního seriálu soutěže Perličky z archívu se tentokrát zabývá plzeňským městským znakem.
  • Nejhranější opera La traviata se vrátila do repertoáru divadla – seznamujeme s nabídkou nových inscenací Divadla J. K. Tyla.
Zveřejněno: 7. 11. 2013, Pecuch Martin