Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 9. září

Nové číslo Radničních listů vychází 9. září

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Město přispívá školám na počítače – do moderních školních pomůcek investuje město každý rok miliony korun. Na 26 základních školách je k dispozici zhruba 200 interaktivních tabulí, 2 700 počítačů včetně notebooků, ve dvanácti se používají při výuce tablety.
  • Plzeň má povolení k leteckým pracím s drony – využije je k monitorování stavu budov, pro kontrolu úniku tepla z městských objektů, snímkování při povodních nebo jiných krizových situacích. Poslouží i dětem v technických kroužcích zaměřených na robotiku.
  • Předplatné jízdné na městskou dopravu zlevní – článek přináší přehled mnoha změn, které cestující čekají od 1. ledna 2016 v městské hromadné dopravě.
  • Do Plzně přijíždí stále větší počet turistů z Evropy i z dalekých zemí – od ledna do června přijelo do Plzně 118 tisíc turistů, návštěvnost informačního centra se zvýšila čtyřikrát. Na komentované prohlídky města míří pětkrát více organizovaných skupin, než tomu bylo vloni.
  • Pomůžeme nevyhraněným studentům, říká Miroslav Holeček – v rozhovoru s rektorem Západočeské univerzity v Plzni se dočtete o spolupráci s městem a místními firmami i o novém univerzitním systému, díky němuž studenti získají jasnější představu o své budoucnosti.
  • Strážníci mohou zjistit přestupky na místě – díky programu MP manager mohou přímo v terénu pomocí tabletu zjistit, kdo a jaký přestupek kde udělal. Pěší hlídky využívají dispečink fungující čtyřiadvacet hodin denně.
  • Anděl Fest podpoří dobročinnost – loni dobrovolníci vyrobili šest nájezdových plošin pro vozíčkáře, natřeli lavičky v parku a zahradní altán, udělali nábytek, skluzavku a houpačky na plovárnu nebo obnovili památník obětem holocaustu. Letos akci doplní mezinárodní konference o dobrovolnictví nebo dražba obrazů výstavy Tvář Plzně.
  • Národopisné muzeum Plzeňska slaví stoleté výročí – ve sbírkách je perpetum mobile s technickou dokumentací, ojedinělý soubor skleněných negativů, hlásná trouba z kostela sv. Bartoloměje nebo posmrtná maska významného plzeňského purkmistra Václava Petáka.
  • Nová divadelní sezona přinese i Romea a Julii – diváky pobaví muzikál o vzestupu fotbalového mužstva Viktorka Plzeň! aneb Jinak to nevidim!, drama Friedricha Schillera Úklady a láska, inscenace Jana z Arku na hranici nebo příběh lupičské dvojice Bonnie a Clyde.
  • Hraní na klavír mě baví, ale chtěl bych být chirurg, říká Jindřich Rosendorf – třináctiletý nadějný plzeňský klavírista uspěl mezi světovou konkurencí na jedné z nejprestižnějších mezinárodních soutěží. Na klavír hraje od pěti let a kromě hudby rád stepuje, hraje tenis a těší se na záchranářský kroužek. Až vyroste, chtěl by studovat medicínu.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 7. 9. 2015, Pecuch Martin