Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 8. října

Nové číslo Radničních listů vychází 8. října

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Další Loosův interiér je opraven – veřejnost se do něj poprvé podívá 28. října při oslavách vzniku republiky. Jak přesně vypadal bývalý byt inženýra Viléma Krause a jaký osud jeho rodinu potkal, se dočtete v úvodním článku.
  • Vladislav Krátký: Historie Škodovky je současně také historií Plzně – v rozhovoru se škodováckým historikem se dozvíte o založení Muzea Škoda i o udivených zahraničních návštěvnících, kteří si plzeňskou Škodovku spojovali jen s automobily.
  • Na stadionu ve Štruncových sadech přibude 300 míst – dostavba tribuny v jižním bloku je v plném proudu. Kromě nových sedaček zde vznikne zázemí pro dvě televizní studia. Článek také odhalí dokončení rekonstrukce hlavní tribuny v průběhu příštího roku.
  • Sofronka vychovává děti k pozitivnímu vztahu k přírodě – přečtěte si o novém areálu pro lesní pedagogiku. „Škola v přírodě“ nabízí zookoutek s dančí zvěří, molo s otvorem pro pozorování vodního světa nebo prosklený malý úl k nahlédnutí do včelího společenství.
  • Přehlídka Anděl Fest láká dobrovolníky – článek přiblíží podrobnosti o úklidu městské zeleně, malování podchodů, opravách dětských hřišť a laviček či výrobě ramp pro vozíčkáře. Třídenní akce přispěje ke zkrášlení města předtím, než se stane kulturní metropolí.
  • Nádraží Jižní předměstí začalo fungovat před 110 lety – text seznamuje s historií železničních budov a vznikem kulturního centra Moving Station, které se po rekonstrukci otevře v létě příštího roku.
  • Plzeňské oslavy vzniku republiky – program oslav nabízí možnosti, co všechno můžete 28. října zažít.
  • Proměna Plzně v posledních letech – říjnové číslo přináší přílohu mapující změny ve městě za poslední roky.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 3. 10. 2014, Pecuch Martin