Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 29. dubna

Nové číslo Radničních listů vychází 29. dubna

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Město rozdělilo přebytek rozpočtu – Peníze poslouží na opravu tramvajové trati v Karlovarské ulici, vybudování 16 bytů v komunitním domě pro seniory v ulici U Jam i na novou lávku přes řeku Mži.
  • Ilustrační obrázekPlakal jsem, že nám nedovolili osvobodit i Prahu, vzpomíná Robert Gilbert ze Spojených států amerických. Vojenský veterán oslaví v červnu 100. narozeniny a přesto se vydává na několikahodinový let ze zámoří, aby mohl s českými přáteli oslavit osvobození Plzně.
  • Oprava Borské ulice způsobí změny v dopravě – S dopravními omezeními musí nově počítat řidiči kvůli rekonstrukci Borské ulice. V těchto dnech začala druhá etapa letošní největší akce odboru investic magistrátu.
  • Plzeň investuje do zeleně miliony korun – Nejvyšší částky si letos vyžádají úpravy divadelních teras a Lochotínského parku, obnovy alejí i dosadby jednotlivých stromů ve městě i v krajině.
  • Koncepce bezpečnosti vymezí roli strážníků i vytipuje problémové lokality – Do letošního podzimu bude mít město návrh koncepce bezpečnosti. Pro městskou policii to bude ucelený materiál, jenž jí umožní dlouhodobě plánovat svou práci.
  • Plzeň oslaví Evropský den sousedů – Připojí se tak ke stovkám evropských měst a k tradici, která započala v Paříži v roce 1999. Pozvat sousedy na večeři, připravit jim doprovodný program a vyrazit na nedělní procházky po sousedství, to vše nabídne poslední květnový víkend.
  • Splnily se mi sny, které jsem ani neměl, říká Josef Mištera, nadšený obdivovatel významného plzeňského rodáka, designéra, pedagoga a malíře Ladislava Sutnara. V rozhovoru přibližuje nejen projekt Návrat Ladislava Sutnara, ale i založení stejnojmenné fakulty a přátelství se Sutnarovým synem Radoslavem.
  • Sokolovna v Doubravce oslaví 80 let od svého otevření – Dvaadevadesátiletý Jaroslav Schmied vzpomíná na stavbu sokolovny, společné sokolské aktivity i největší rozkvět Sokola.
  • Prestižní Ceny Thálie získali tři plzeňští divadelní umělci – Z ocenění se radovali pěvkyně Ivana Veberová, autorka her Blanka Josephová-Luňáková a tanečník Richard Ševčík.
  • Květnové číslo Radničních listů přináší čtenářům také speciální vložený list u příležitosti Slavností svobody Plzeň 2015. Přehled hlavního i doprovodného programu, mapu s vyznačenými lokalitami i nutná dopravní opatření si mohou zájemci vzít třeba už ve čtvrtek 30. dubna do Borského parku na setkání Plzeňanů u májky v předvečer Slavností svobody.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 27. 4. 2015, Pecuch Martin