Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 21. ledna

Nové číslo Radničních listů vychází 21. ledna

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Nejvíce peněz směřuje do dopravy – se dočtete v článku se základními informacemi o rozpočtu města a významných výdajích na investiční akce.
  • Martin Zrzavecký: K mým prioritám nyní patří bezpečnost a sport – jaké jsou pocity z prvních týdnů ve vedení radnice a na co se chce v budoucnu soustředit, prozrazuje primátor města.
  • Většina turistů odjíždí ze západočeské metropole spokojena – co nejvíce láká návštěvníky Plzně a jak jsme obstáli v průzkumu agentury ppm factum, se dozvíte na druhé straně.
  • Město ocenilo sedm mimořádných činů – přečtěte si, o jaké činy šlo a kdo z řad záchranářů, hasičů, policistů a strážníků byl oceněn.
  • Začíná sezona nového cirkusu, divadla a tance – text odkrývá další aktivity provazochodce Davida Dimitriho, které v Plzni představí, upozorňuje na taneční vystoupení Les Slovaks i mimořádné výstavy.
  • Syn a vnuk Jiřího Trnky stáli u zrodu dvou výstav – co o nich prozradili a jak vzpomínají na otce a dědečka se dočtete v rozhovoru s Janem a Matyášem Trnkovými.
  • První veřejná knihovna začala sloužit Plzeňanům již v 18. století – kromě toho se také dozvíte, jak to s knihovnami v Plzni vlastně bylo a něco málo o významné osobnosti, kritikovi, historikovi a básníkovi Bohumilu Polanovi.
  • V Koterově vzniká pamětní místo architekta Františka Krásného a Sokola – Radniční listy zavítaly na návštěvu k Františku Bartovskému, který vyprávěl o významném rodákovi a zdravém vesnickém duchu v Koterově.
  • Ceny Žebřík 2014 budou poprvé předány v bývalém depu – článek představuje šestihodinovou show, after party, zajímavé hosty a účinkující. Akce se poprvé uskuteční v industriálním areálu..

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 19. 1. 2015, Pecuch Martin