Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 17.…

Nové číslo Radničních listů vychází 17. března

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Zoologická zahrada chystá ptačí ráj – děti polezou po provazovém žebříku do domku v dubu a návštěvníci uvidí v prosklených mraveništích několik druhů tropických mravenců. Zoo připravuje i stálou výstavu v pavilonu nosorožců a nevzdává se projektu Sloni na Mži.
  • Královna soulu Bettye LaVette: Myslela jsem si, že dřív umřu, než se dostaví úspěchy – přiznala mimo jiné v rozhovoru soulová superdiva, jež zpívala například na oslavě k inauguraci Baracka Obamy. Plzeňský koncert v Měšťanské besedě 23. března bude její první vystoupení v České republice.
  • Kostel sv. Mikuláše skrývá unikátní výmalbu – odbor památkové péče v letošním roce zahájí její obnovu, pomůže také dalším památkám. K dispozici má pro letošní rok 3,7 milionu korun, peníze by měly putovat na dokončení fasády historického domu na náměstí, výměnu oken domu se sgrafity podle návrhu Mikoláše Alše nebo opravu vstupních bran venkovských usedlostí v Božkově.
  • Kurzy sebeobrany přinášejí ženám pocit bezpečí a kondici – lekce vyučují policejní instruktoři, pomáhají jim psycholog a odborníci na právo. Kurzů, které pořádá odbor bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu, se zúčastnilo již 150 žen, v současné době se koná druhý stupeň výcviku, nové lekce začnou v září.
  • Modernizace železniční stanice včetně mostů přes Mikulášskou ulici, úprava přednádraží a tramvajové trati bude stát přes miliardu – za projektem stojí Správa železniční dopravní cesty a město Plzeň, to se na stavbě bude podílet částkou zhruba 100 milionů korun. Práce omezí dopravu, první výluky obyvatele čekají v lednu 2017, hotovo by mělo být do konce roku 2018.
  • Pozemní hokejisté patří mezi špičku – ziskem mnoha mistrovských titulů a vychováním několika reprezentantů se mohou pyšnit pozemní hokejisté z Litic. Oddíl zažívá nejsilnější období od roku 2000, má zhruba 200 hráčů včetně ženských týmů. Aktuálně potřebuje opravit hřiště, už na to vydělal půl milionu korun.
  • Festival světla rozzáří sídliště Lochotín – malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na světelné objekty, mapping a digitální ohňostroj. Plzeň se v pátek a sobotu 18. a 19. března zařadí mezi evropské metropole, které v zimních měsících lákají návštěvníky na ojedinělé zážitky v ulicích.
  • V Johanu se zrodily divadelní hvězdy – centrum pro kulturní a sociální projekty v letošním roce oslaví osmnácté narozeniny. Základnu má už šestnáct let v bývalé nádražní budově na Jižním Předměstí, objet zvaný Moving Station je kompletně zrekonstruován. Prostory jsou využívány pro představení, autorská čtení, výtvarné projekty, tvůrčí dílny a další.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 15. 3. 2016, Pecuch Martin