Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 16. dubna

Nové číslo Radničních listů vychází 16. dubna

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Juraj Herz: Zajímá mě hlavně budoucnost – říká v rozhovoru režisér a legenda české a slovenské kinematografie. Zmiňuje se také o vztahu k filmovému festivalu Finále nebo o své oblibě v hororových festivalech a francouzské četbě.
  • Lidí bez domova přibývá – věděli jste, že v Plzni žije 400 lidí bez domova? Odpověď a další informace najdete v rozhovoru s Janem Váně z Fakulty filozofické ZČU, která mezi lidmi bez domova prováděla průzkum.
  • Plzeňským strážníkům pomůže romský asistent – jedním z projektů prevence kriminality v Plzni je zřízení pozice romského asistenta u městské policie. Dozvíte se také, na co jsou zaměřeny další čtyři aktivity.
  • Dům digitálních dovedností nabízí vzdělávání všem věkovým kategoriím – chcete se stát lepším fotografem? Vytvořit si vlastní knihu? Nebo vás zajímá, jak se dá řešit kyberšikana? Přečtěte si více o novém Domě digitálních dovedností.
  • Ida Kaiserová: Chceme spojovat lidi z odlišného prostředí v procesu tvorby – rozhovor s manažerkou projektu Chaloupka strýčka Toma o zapojení cizinců do kulturních aktivit a tvůrčích dílen.
  • Podrobný program Slavností svobody Plzeň 2014 – podle něj si můžete naplánovat, jak strávíte oslavy osvobození americkou armádou. Do Plzně se na pár dnů vrací také američtí a belgičtí veteráni.
  • Filmový festival Finále zahájí snímek Hany – víte, co se dělo tři zářijové noci v centru Plzně? Odpověď najdete v článku, který láká na filmový festival Finále.
  • Díky nápadům Plzeňanů se město změní k lepšímu – chcete v parku najít Almaru s frisbee, deku nebo knihu? Článek představí i takové nápady.
  • Od první plzeňské diskotéky uplynulo 45 let – vzpomínání s diskžokejem Zdeňkem Rabochem na plzeňský klub Dominik, kde se odehrála první diskotéka v Čechách. Prozradí také, jak vysoké bylo vstupné.

Archiv Radničních listů najdete zde.

Zveřejněno: 11. 4. 2014, Pecuch Martin