Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 13.…

Nové číslo Radničních listů vychází 13. listopadu

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Nemoci bezdomovců Plzni nehrozí – radnice dává na zdravotnické služby pro lidi na ulici čtyři sta tisíc korun. Ordinace praktického lékaře funguje v charitním Domově svatého Františka ve Wenzigově ulici, rozšířit by se měla o služby kožního lékaře a psychologa.
  • Jsem asi malinko „střelený“, ale neumím to dělat jinak, říká Vojtěch Bílý, který pomáhá obyvatelům Středoafrické republiky. Mladý Plzeňan strávil v misii bosých karmelitánů v Bozoum jako dobrovolník-učitel deset měsíců, po vypuknutí občanské války se staral o uprchlíky.
  • Cyklostezka propojí Přední Skvrňany a zoologickou zahradu – nový úsek komunikace včetně lávky přes řeku Mži si vyžádá zhruba osm milionů korun a začne sloužit příští rok na podzim.
  • Někteří cizinci neposílají své potomky do školy – pomoci by měla nová čtyřjazyčná brožura, která nabádá k povinné školní docházce. K dispozici je v ruštině, bulharštině, ukrajinštině a vietnamštině.
  • Loučení zahrne i operní galavečer – obyvatelé a návštěvníci města si v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 užili více než šest set akcí. Rozloučení s kulturním rokem se uskuteční od 7. do 12. prosince a nabídne řadu menších akcí pro různé skupiny diváků.
  • Příští rok v březnu by se měl v Plzni konat Festival světla, říká ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Suchánek. Přibližuje i jiné projekty, které v Plzni zůstanou, hovoří o změnách a novinkách ve společnosti Plzeň 2015.
  • Před čtyřiceti lety převzali lidé první byty na Lochotíně – většina plzeňských bytů v panelácích je v současnosti v soukromých rukou, město si nechává přístřeší pro potřebné. Prvních 120 bytů v panelových domech dostali do užívání lidé na sídlišti Plzeň – Lochotín 14. listopadu 1975.
  • Plzeňská půda se stala součástí nového představení v Divadle Alfa – sezona 2015/2016 v divadle loutek přinese čtyři premiéry, ale uvádět bude i dalších čtrnáct inscenací.
  • Někdy jsem úplně vyřízená, ale bojuji, říká Blanka Josephová – Luňáková, která v plzeňském Divadle Alfa působí zhruba 40 let. Kromě toho vyučuje herectví, pracuje s mládeží a cizinci, zabývá se divadlem pouličním, alternativním i loutkovým. V listopadu oslaví 60. narozeniny.
  • Listopadové číslo Radničních listů přináší čtenářům vloženou přílohu o změnách v městské hromadné dopravě v Plzni. Připravily ji Plzeňské městské dopravní podniky a týká se tarifních podmínek platných od 1. ledna 2016.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 9. 11. 2015, Pecuch Martin