Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 12. února

Nové číslo Radničních listů vychází 12. února

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Dokud je o mě zájem, nic mi nechybí, říká o sobě autor originálních postaviček, které zdobí celou řadu knížek od pohádek a pověstí až po učebnice a také večerníček Bílá paní na hlídání. V rozhovoru Vojtěch Jurík, výtvarník, spisovatel a scénárista známý především pod pseudonymem Vhrsti, prozradí, jestli je ve svém životě úspěšný.
  • Okolí divadla se změní – Po téměř šesti letech příprav se uskuteční rekonstrukce jihozápadní části sadového okruhu kolem budovy Velkého divadla. Dozvíte se, jak se tento prostor v centru města promění.
  • Před 95 lety se v Plzni narodil cestovatel Miroslav Zikmund – Celostrana věnovaná plzeňskému rodákovi, který se společně s Jiřím Hanzelkou stal českým legendárním cestovatelem pro několik generací.
  • Obnova Lochotínského parku začne během jarních měsíců – Článek o tom, co se skrývá za přeměnou zhruba poloviny rozlohy nejstaršího plzeňského parku.
  • V útulku na Borských polích vznikne zázemí pro kočky – Výstavba nového objektu za téměř tři miliony korun by se měla uskutečnit během letošního roku. Pavilon bude mít kapacitu 80 koček.
  • Zahájení nabídne zvony, artisty i oslavy v centru – Dějištěm slavnostního zahájení projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 se stane náměstí Republiky. Na co se můžete těšit, odkrývá Petr Forman, umělecký ředitel projektu.
  • Perličky z archivu – K povídání o rukopisu Fidlovačky Josefa Kajetána Tyla, která patří mezi archivní kulturní památky, patří soutěžní otázka: K čemu sloužil nástroj zvaný fidlovačka? Víte k čemu?
  • Alfa zve na pohádku podle knihy Václava Čtvrtka – Druhou premiérou Divadla Alfa je vtipná inscenace Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni. Dramaturg divadla Pavel Vašíček poodhaluje, na co všechno se malí i velcí diváci při představení mohou těšit.
  • Obrazy paměti zachycují vzpomínky obyvatel Slovan – Vyprávění sedmi pamětníků, ve kterém jsou ukryty všední příběhy, představuje nová publikace Obrazy paměti. Úryvek ze vzpomínek Zdeňky Rumlové si můžete přečíst na straně sedm.
  • Sýkorám lze pomoci přikrmováním a výrobou budek – Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů se tentokrát věnuje sýkorám. V zimě jsou totiž častými návštěvníky krmítek.

Archiv Radničních listů najdete zde.

Zveřejněno: 10. 2. 2014, Pecuch Martin