Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 12.…

Nové číslo Radničních listů vychází 12. listopadu

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Zvony se vrátí na věž – na státní svátek je posvětí plzeňský biskup František Radkovský. V článku se dočtete o výrobě největšího zvonu pro katedrálu a také kdy se všechny zvony poprvé rozezní.
  • Názor účastníků sametové revoluce na 17. listopad se ani po letech nezměnil – vzpomínky na události před 25 lety i pocity ze současné politické situace prozrazují v rozhovoru tentokrát dvě osobnosti, Jana Petrová a Vladimír Líbal.
  • Stadion hlídá unikátní kamerový systém – článek představí výkonné zařízení Panomera umožňující zpětně dohledat průběh výtržností ve sledovaných sektorech a identifikovat problémové fanoušky.
  • Obnova cest v Borském parku pokračuje – přečtěte si o úpravách okružní cesty a vnitřních paprsčitých pěšinách. V parku navíc přibydou lavičky, cvičební prvky, stezka pro bosé nohy, pískoviště, venkovní šachovnice a dva mostky.
  • Program projektu Evropské hlavní město kultury je kompletní – jednou z nejnovějších akcí je koncert legendární americké kapely Lynyrd Skynyrd. Článek také přiblíží výběr z několika set připravených akcí nejrůznějších žánrů.
  • První plzeňské kino promítalo na Koterovské třídě – nejen kino Elektra, Eden a Hvězda bývalo v Plzni. Text provází historií plzeňských kin od prvního představení až do současnosti.
  • Ladislav Sutnar se vrátil do rodné Plzně – v článku se dočtete o uložení ostatků světoznámého designéra Ladislava Sutnara a jeho manželky Františky do čestného hrobu, odhalení pomníku na ústředním hřbitově i o udělených Cenách Ladislava Sutnara.
  • Co je územní plán a k čemu slouží? – v listopadovém čísle najdete přílohu vysvětlující, čím se územní plán zabývá, co obsahuje, kdo ho pořizuje a schvaluje i proč se zpracovává nová územně-plánovací dokumentace.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 10. 11. 2014, Pecuch Martin