Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 11.…

Nové číslo Radničních listů vychází 11. června

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Výstavba spalovny pokračuje – pokud se zajímáte o spalovnu komunálního odpadu v Chotíkově, přečtěte si, jak stavba pokračuje a co zástupcům teplárny přislíbil premiér Bohuslav Sobotka během své květnové návštěvy.
  • Martin Kihoulou: Získal jsem nové odhodlání pro literární tvorbu – v rozhovoru s držitelem Ceny Jana Palacha se dozvíte nejen o jeho úspěších ve francouzštině, hudbě, poezii a fyzice, ale také vysvětlí původ svého příjmení a co přeje Plzni pro rok 2015.
  • Stará synagoga se po rekonstrukci otevře veřejnosti – kromě Velké synagogy máme v Plzni také Starou, která se ukrývá ve vnitrobloku ve Smetanových sadech. Článek prozradí, co se s ní dělo za poslední čtyři roky a kdy se v „novém“ představí veřejnosti.
  • Zájemce o tajemné zahrady čeká po celý víkend nabitý program – o víkendu 14. a 15. června se můžete podívat do přístupných, ale především běžně nepřístupných zahrad.  Zajímavý program láká návštěvníky všech věkových kategorií.
  • Zdejší baroko může být luxusní značkou – říká Kateřina Melenová ze společnosti Plzeň 2015 k letnímu festivalu 6 týdnů baroka. V rozhovoru se dočtete i o její cestě z Novohradských hor na západ Čech.
  • Borský park láká k vycházkám, odpočinku a sportu už 100 let – zajímá vás, jak vznikal nebo jaké novinky se v něm připravují? Součástí celostrany je i dobová fotografie.
  • Dvacátý Historický víkend překvapí řadou novinek – obří loutky, provazochodec nad náměstím Republiky, žirafy v ulicích nebo netradiční houslista. Článek nabízí malou ochutnávku z programu.
  • Živá ulice letos nabídne umění i gastronomii – pouliční divadlo z celé Evropy, hudební program českých umělců a polévka mnoha druhů a vůní. Přečtěte si více o plzeňském multižánrovém festivalu.

Archiv Radničních listů najdete zde.

Zveřejněno: 9. 6. 2014, Pecuch Martin