Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 10. září

Nové číslo Radničních listů vychází 10. září

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Nové depo na Karlově už je v provozu – nejmodernější dopravní základna v Evropě byla postavena za 1,2 miliardy korun pro autobusy a trolejbusy Plzeňských městských dopravních podniků. Co přesně se v depu nachází, se dočtete hned v úvodním článku.
  • Karel Gott: Jsem rád, že na mne rodné město nezapomíná – v rozhovoru se zlatým českým slavíkem vzpomenete na jeho plzeňské dětství a zážitky z bombardování města. Dozvíte se ale i o jeho plánech do budoucna.
  • Doprava se vrátila do části Dominikánské a Riegrovy ulice – článek odhaluje, jaké důležité změny v dopravě nás čekají a které stavby jsou již dokončeny.
  • Západní okruh slouží řidičům – přečtěte si o první etapě západního okruhu za 800 milionů korun, která se řidičům otevře v úterý 9. září.
  • Magický kolotoč zahájil proměnu města na evropskou metropoli kultury – článek přiblíží podrobnosti o výtvarném kolotoči stojícím na náměstí Republiky, ale také o doprovázejících projekcích na katedrálu sv. Bartoloměje.
  • Nejmodernější scéna v České republice se otevřela v Plzni – tematická strana umožní nahlédnout především do historie plzeňských divadelních budov. Nezapomíná však na nově otevřenou budovu Nového divadla.
  • Mezinárodní festival Divadlo láká na mimořádně bohatý program – festival letos přiveze do Plzně Hamleta, Saddáma Husajna i Mr. Beana. V článku se dočtete o dalších zajímavostech programu.
  • Soutěž vyhrála „Plzeň milovaná, rozkopaná“ – autorka vítězného snímku letní fotosoutěže s Radničními listy prozradila, že fotografie nebyla vůbec zamýšlená, šlo o chvilkový nápad. Stačilo jen počkat, až půjde někdo kolem. Vítěznou fotografii uvidíte na šesté straně.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 5. 9. 2014, Pecuch Martin