Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nové číslo Radničních listů vychází 10.…

Nové číslo Radničních listů vychází 10. června

Na co se čtenáři mohou těšit?

• Peníze z přestupu hráčů dostane město – část peněz z přestupní ceny svých hráčů odvedou do městské kasy fotbalisté, hokejisté a házenkáři. Poslouží k rozvoji talentované mládeže a handicapovaných sportovců.
  • Královstvím jedu jsem si splnil klukovský sen, říká Jiří Trávníček, ředitel plzeňské zoologické a botanické zahrady. V rozhovoru se dočtete také o nerozbitných sklech terárií, speciálních zámcích a bezpečnostních opatřeních v nové expozici nejjedovatějších hadů světa.
  • Registrace svozu odpadu začíná – 1. června začala registrace majitelů nemovitostí ke svozu odpadu, povinnost končí 31. července. Dozvíte se také o mobilní aplikaci, díky níž můžete nahlásit závady či nepořádek ve městě.
  • Plzeňské archivářky získaly třetí místo za publicistiku – za série článků o plzeňských tradicích spojených s Janem Sladkým Kozinou a za příspěvky o zapomenutých osobnostech, jež působily v Plzni, získaly Jitka Janečková a Alena Skalová třetí místo v celostátní soutěži Média na pomoc památkám.
  • Pátá naučná říční stezka povede údolím Úhlavy – za plzeňským Škoda sport parkem se 23. června v 17 hodin otevře už pátá naučná říční stezka. Součástí akce bude křest tištěného průvodce, hudební vystoupení i komentovaná prohlídka proti proudu až do Hradiště.
  • Centrum města obsadí španělské obří loutky – součástí třídenní akce budou unikátní představení, akrobacie, originální hudba i tvůrčí dílny. Skupina Carros de Foc přiveze na konci srpna dvanáctimetrové marionety, dvacetimetrového draka i létajícího ptáka.
  • Kvůli Pianu jsme s bratrem odjeli na Nový Zéland, říká Jiří Bubeníček, sólista baletu opery v Drážďanech. S bratrem Ottou, jenž působí u Hamburského baletu, připravil pro Plzeňany vystoupení, které zatím v Evropě nikdo neviděl.
  • Stavbu stadionu ve Štruncových sadech hnaly spartakiády – populární sportovní stánek lidé poprvé navštívili před šedesáti lety, v současné době se už chýlí ke konci jeho rekonstrukce.
  • Na největší Živé ulici vystoupí stovky umělců – centrum města o prázdninách ožije hudbou, pouličním divadlem i výtvarným uměním.
  • Pavel Batěk si zahraje detektiva Sherlocka Holmese – jeden z nejznámějších příběhů Sherlocka Holmese chystá na tuto sezonu festival Divadelní léto pod plzeňským nebem. Hororová detektivka Pes baskervillský se v divadelní úpravě změní v komedii.

Archiv Radničních listů najdete v kategorii Radniční listy.

Zveřejněno: 8. 6. 2015, Pecuch Martin