Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nová kniha popisuje hokejové vzpomínky…

Nová kniha popisuje hokejové vzpomínky bývalých plzeňských hráčů

Křest knihy Modrá a bílá, kluci jedem

Foto: nakladatelství Regionall

Na plzeňském zimním stadionu byla včera pokřtěna kniha s názvem Modrá a bílá, kluci jedem mapující hokejové i životní vzpomínky bývalých plzeňských hokejistů. Čtyřiačtyřicet hráčů v ní vypráví plzeňský hokejový příběh tak, jak jej prožívali a vnímali sami „od kořenů až k titulu“. Knihu napsal historik Radek Diestler, autor loňského titulu Dlouhá cesta na vrchol, vydalo ji plzeňské nakladatelství Regionall.

Kniha Modrá a bílá, kluci jedem„Modrá a bílá, kluci jedem je kniha začínající tam, kde Dlouhá cesta na vrchol skončila. Dokončuje některé příběhy a odkrývá nové. Zpřesňuje nejasnosti a uvádí na pravou míru skutečnosti uvedené v první knize. Některé naopak zamlžuje,“ uvádí autor publikace Radek Diestler.

V knize zavzpomínali ti, kteří zažili hokejové zápasy na otevřeném zimním stadionu, bojovali na mistrovstvích světa i na olympijských hrách. Životopisná vyprávění hráčů, kteří sehráli důležitou roli v historii plzeňského hokeje, jsou rozdělena do několika kapitol podle toho, v které dekádě vstoupili do velkého hokeje.

Publikace Modrá a bílá, kluci jedem vznikla mimo jiné za podpory města Plzně a slavnostního představení knihy se kromě primátora Martina Zrzaveckého zúčastnilo téměř třicet bývalých hráčů a protagonistů knihy.

Křest knihy Modrá a bílá, kluci jedem

Zveřejněno: 3. 12. 2014, Pecuch Martin