Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Noc literatury se letos poprvé bude konat i…

Noc literatury se letos poprvé bude konat i v Plzni

Poprvé do Plzně zavítá akce s názvem Noc literatury přibližující veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu. Čtení z vybraných literárních děl se koná díky projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury a odehraje se 14. května od 18 hodin na sedmi vybraných místech. Herci z plzeňských divadel, Štěpánka Křesťanová, Antonín Procházka, Milan Hajn, Jan Maléř, Jana Kubátová, Michal Štěrba a také umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman budou číst zájemcům vždy v půlhodinových intervalech od 18 do 23 hodin. Čtení se uskuteční na všech místech ve stejnou dobu. Poslední začne ve 22:30 hodin.

Prostory byly vybrány záměrně blízko sebe, aby jich návštěvníci akce stihli projít co nejvíce. Noc literatury se odehraje ve spolupráci se Svazem knihovníků v Praze a v dalších 23 městech České republiky.

Bližší informace o projektu Noc literatury najdete na www.plzen2015.cz

Zveřejněno: 24. 4. 2014, Pecuch Martin