Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Noc literatury 2017 v Plzni nabídne úryvky…

Noc literatury 2017 v Plzni nabídne úryvky současné evropské literatury

Noc literatury - Pavel HorváthJiž po jedenácté se ve středu 10. května uskuteční Noc literatury 2017, jež bude probíhat v 54 městech České republiky včetně Plzně a v dalších 28 městech světa, například v New Yorku, Sofii, Burgasu či Bratislavě.

Letošní trasa Noci literatury v Plzni má šest zastávek, jimiž jsou Hudební kabinet Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje, Bibliobus Knihovny města Plzně, Archiv města Plzně, Loosovy interiéry v Bendově ulici, knihovna Západočeského muzea a Petákův sál plzeňské radnice, kde bude úryvky z díla Ukulele jam od dánského autora Alena Meškoviće předčítat náměstek primátora města Plzně Martin Baxa, a to od 18 do 20 hodin.

Čtení úryvků současné evropské literatury probíhá paralelně, na všech místech začíná v 18 hodin a ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22:30 hodin. Vybrány byly texty knih současných autorů z Dánska, Švédska, Rakouska, Španělska, Izraele a Polska.

Noc literatury - Martin BaxaÚryvky děl budou předčítat fotbalista a trenér FC Viktoria Plzeň Pavel Horváth, herec činohry Národního divadla v Praze Pavel Batěk, moderátor Vlasta Korec, šéf muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni Lumír Olšovský, vítěz Slam poetry Anatol Svahilec a šéfredaktor ČT Art Petr Vizina.

Součástí Noci literatury 2017 je i soutěž. Každý, kdo navštíví alespoň pět ze šesti míst a nechá si orazítkovat mapku, kterou poté odevzdá do boxu na vrátnici ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje, obdrží dárek od partnerů akce a zároveň se dostává do slosování o deset hlavních cen. Další informace jsou na webu Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (http://svkpk.cz).

Text: Adriana Jarošová

Zveřejněno: 9. 5. 2017, Pecuch Martin