Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Noc kostelů nabídne komentované prohlídky a…

Noc kostelů nabídne komentované prohlídky a další zajímavý program

Katedrála sv. BartolomějeMožnost získat certifikát poutníka mají ti, kdo se vydají 24. května do více než deseti kostelů z celkem třiceti dvou, které se zapojily do letošní Noci kostelů v Plzni. Při ní se otevřou kostely a modlitebny s atraktivním programem, komentovanými prohlídkami a řadou zajímavostí. Podle Aleny Ouředníkové z Biskupství plzeňského mohou návštěvníci poznávat a obdivovat duchovní a umělecké skvosty křesťanství, které nejsou pouze výrazem minulosti, ale i živé přítomnosti.

Záštitu nad letošním ročníkem plzeňské Noci kostelů převzal také primátor Martin Baxa.

„Noc kostelů se stává již tradiční a velmi vyhledávanou akcí, kde má široká veřejnost každým rokem možnost v otevřených sakrálních památkách se přitažlivou formou seznámit s historií těchto význačných míst i s dějinami křesťanství. Jsem rád, že podobně jako v minulých letech se k tomuto projektu opět připojuje plzeňská diecéze, jež v letošním roce oslaví 20 let svého trvání, a otevírá své duchovní stánky lidem. Je to velmi důležité, zvláště v dnešní složité a rychlé době s rozkolísanými morálními a duchovními hodnotami,“ uvedl k akci primátor.

Program a informace o akcích jsou k dispozici na www.nockostelu.cz

Zveřejněno: 20. 5. 2013, Pecuch Martin