Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!

Fotografie: Odbor sociálních služeb MMP

Celkem sedm pětičlenných družstev seniorů a invalidních důchodců z pobytových sociálních služeb poměřilo svoje síly na zahradě Domova pro seniory Sedmikráska v Kotíkovské ulici u příležitosti 1. ročníku „Osmiboje seniorů o pohár starosty městského obvodu Plzeň 1“.

„Disciplíny byly voleny s ohledem na specifika dříve narozených, nic náročného, spíše zábava, trocha pohybu a paměťový trénink, tedy kuželky, šipky, střelba z vodní pistole, ale i „slepá“ mapa, puzzle nebo chytání magnetických ryb,“ doplňuje Jarmila Srbková z odboru sociálních služeb.

„Naše dosavadní projekty určené seniorům byly zaměřeny především na ty, kteří žijí aktivně ve svém přirozeném prostředí. I když klienti pobytových služeb mají díky pečujícímu personálu dostatečnou nabídku aktivit a činností, domníváme se, že by pro ně mohlo být vítaným zpestřením poměřit svoji šikovnost, zručnost a paměť se seniory z ostatních zařízení. Tato myšlenka dala vzniknout prvnímu ročníku osmiboje seniorů,“ uvádí Alena Hynková, vedoucí odboru.

Osmiboj seniorů

Akce se nesla zcela v duchu olympijských tradic. Nechyběly slavnostní fanfáry, olympijská pochodeň, ceremoniály v antických řízách s vavřínovými věnci, které se ctí absolvovali jak starosta prvního městského obvodu Miroslav Brabec, tak městský radní pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Jiří Kuthan. Z jejich rukou ti nejlepší převzali diplomy, poháry a sladkosti. „Nikdo neodešel s prázdnou. Drobné dárky, pamětní listy a především nevšední zážitky si odnesli všichni. A hlavně výzvu: nejvyšší čas začít trénovat na 2. ročník!,“ sděluje Alena Hynková.

Osmiboj seniorů

Akci připravil za finanční podpory prvního městského obvodu Odbor sociálních služeb MMP ve spolupráci právě s Městským ústavem sociálních služeb v Plzni, v jehož areálu se osmiboj uskutečnil.

Zveřejněno: 26. 6. 2014, Pecuch Martin