Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nejzábavnější představení sezony nového…

Nejzábavnější představení sezony nového cirkusu přivezl do Plzně francouzský soubor Cirque Aïtal

Cirque Aïtal (zdroj: Plzeň 2015)Sezona nového cirkusu pokračuje od čtvrtka 24. září předposledním zahraničním představením. Do západočeské metropole v rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 přijel francouzský soubor Cirque Aïtal. V šapitó v Borském parku zájemce čeká až do 1. října celkem sedm repríz vystoupení „Pour le meilleur et pour le pire“, v českém překladu „V dobrém i ve zlém“. Přestože hlavními protagonisty jsou pouze dva akrobaté, herci a také zakladatelé souboru Francouz Victor Cathala a Finka Kati Pikkarainen, představení nabídne humorné scény i intimní pocity. Nejzábavnější inscenace sezony nového cirkusu v Plzni je jazykově bezbariérová a užít si ji mohou rodiny s dětmi od 10 let.

Příběh založený na silné dramaturgii hraje dvojice již čtvrtým rokem, premiéru měl v listopadu 2011. Za zvuků autorádia vtáhnou akrobaté diváky do svého neobvyklého vztahu. Inscenace vypráví příběh dvou herců, jež jsou neustále na cestách, v autě prožívají radosti i smutky, příhody, kde se mísí smích se slzami, rytmus s prachem a vůní benzínu. Jde o představení plné poezie, rock’n rollu a humoru. Ve spojení s neuvěřitelnou vzdušnou akrobacií diváci zažijí strhující cirkusovou podívanou.

„Skvělá vzdušná akrobacie, humor a jemná poetika představují největší přednosti tohoto mezinárodního páru, který tentokrát hraje na podlaze pokryté zemí,“ uvedl umělecký šéf společnosti Plzeň 2015 Petr Forman. Umělci z Cirque Aïtal jsou v České republice poprvé a atmosféra Borského parku se jim líbí, podle jejich slov je jiná, než jinde ve světě.

Vstupenky na představení trvající přibližně hodinu je možné zakoupit v předprodejní síti Plzeňská vstupenka a Eventim, také osobně v Meeting Pointu na náměstí Republiky či přímo na místě.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 23. 9. 2015, Pecuch Martin