Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Největší veletrh práce v ČR se dnes koná na…

Největší veletrh práce v ČR se dnes koná na Západočeské univerzitě v Plzni

Největší veletrh práce v ČR se dnes koná na Západočeské univerzitě v Plzni

Veletrh pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni dnes zahájili zástupci města, kraje, univerzity, úřadu práce i studenti sami. Až do 16 hodin se v prostorách univerzitního kampusu na Borských polích koná 20. ročník největšího veletrhu práce v České republice. Oproti minulosti se počet vystavovatelů zvýšil, proto se jubilejní ročník odehrává v budovách fakulty elektrotechnické a strojní i v univerzitní knihovně. Představí se zde celkem 143 českých a zahraničních firem a studenti mohou získat první zkušenosti z diskuze s personalisty a manažery svých potenciálních zaměstnavatelů a rovněž přehled o požadavcích firem i trhu práce.

„Pro Plzeň jde o velmi významnou událost, další střípek do mozaiky, kde jsou město a region úspěšné. Je to velmi důležité a úspěch přichází s komunikací, protože jsme schopni projekty prodiskutovat a podpořit se v nich navzájem,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký při slavnostním zahájení veletrhu.

„Hlavním cílem je navázání kontaktů mezi studenty a absolventy na straně jedné a personalisty velkých i malých českých a zahraničních firem na straně druhé. Ti zde mají příležitost formou osobního kontaktu oslovit kandidáty na pracovní pozice z řad studentů či absolventů, představit jim možnosti budoucího uplatnění v oboru a nabídnout další formy spolupráce, například stáže, praxe či témata diplomových prací,“ sdělil Petr Břicháček z organizačního týmu.

Akci pořádá Stavovská unie studentů ZČU, mezinárodní studentská organizace IAESTE a Západočeská univerzita v Plzni. Podle organizátorů projde veletrhem každoročně přes čtyři tisíce návštěvníků aktivně hledajících budoucí uplatnění.

Zveřejněno: 18. 3. 2015, Pecuch Martin