Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nejlepším sportovcem Plzně a Plzeňského…

Nejlepším sportovcem Plzně a Plzeňského kraje za rok 2013 je cyklista Roman Kreuziger

Nejlepším sportovcem Plzně a Plzeňského kraje za rok 2013 je cyklista Roman Kreuziger

Ilustrační fotografie

Zvítězil v anketě, jejímiž vyhlašovateli jsou Plzeňská sportovní unie ve spolupráci s Deníkem a agenturou ČOK-CZ. Cenu za svého syna, který vloni skončil v celkovém pořadí na pátém místě v prestižním cyklistickém závodě na světě Tour de France, převzal jeho otec Roman Kreuziger.

Nejúspěšnějšími sportovními kolektivy se stali fotbalisté Viktorie Plzeň a hokejisté Škody Plzeň, kteří získali v minulém roce mistrovské tituly. Fotbalový klub si navíc odnesl za úspěšné vystupování v evropských pohárech cenu za sportovní výkon roku.

Škoda Plzeň

Ilustrační fotografie: FC Viktoria Plzeň

Fotbalový trenér Pavel Vrba společně s trenérem hokejistů Škody Plzeň Milanem Razýmem vyhrál kategorii trenér roku.

Sportovní hvězdou zvolili čtenáři fotbalistu Pavla Horvátha. V hlasování vyhrál potřetí. V kategorii juniorů zvítězila Nikola Mazurová, sportovní střelkyně SSK Dukla Plzeň a v družstvech tým juniorek sportovních střelkyň SKP Rapid Plzeň.

Sportovní osobností byl vyhlášen kapitán hokejistů Martin Straka.

Zveřejněno: 14. 2. 2014, Pecuch Martin