Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nejlepší žákovské týmy v házené bojují o…

Nejlepší žákovské týmy v házené bojují o Pohár ministryně školství

Nejlepší žákovské týmy v házené bojují o Pohár ministryně školství (turnaj zahájil primátor Zrzavecký)

Dvanáct nejlepších žákovských týmů z celé České republiky se ve čtvrtek odpoledne pustilo do bojů o Pohár ministryně školství v házené, městská sportovní hala na Slovanech hostí finále Sportovní ligy základních škol. O prestižní trofej bojuje šest dívčích a stejný počet chlapeckých týmů, finálové zápasy se odehrají v pátek od 11 hodin. Město Plzeň reprezentují tři základní školy – 22., 31. a Bolevecká základní škola, jež je i pořadatelem soutěže.

„Plzeň má ráda házenou, Plzeň má ráda sport a my jsme moc rádi, že jste tu s námi a společně trávíme sportovní čas. Je pro mě velmi složité, komu budu fandit, protože máme několik želízek v ohni, nicméně bych chtěl popřát úspěch a sportovní štěstí vám všem,“ uvedl dnes při zahájení primátor Martin Zrzavecký, jenž poskytl turnaji záštitu.

„Budete bojovat v hale, která je známá svými boji o titul, dokonce o tituly extraligové. Přeji všem, aby se vaše prožitky a zážitky podobaly těm extraligovým a mezinárodním, co se na této palubovce hrají,“ řekl Tomáš Černý z Bolevecké základní školy, současně také sportovní ředitel republikového finále.

O putovní pohár, cenu Fair play i ocenění nejlepšího hráče turnaje nyní bojují v kategorii starších žáků celky ZŠ Jílovská, Praha, 22. ZŠ Plzeň, ZŠ Husova, Jičín, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ Emila Zátopka, Kopřivnice a Bolevecká ZŠ Plzeň. Mezi staršími žákyněmi se střetnou týmy ze 7. ZŠ Jakuba Arbesa, Most, 31. ZŠ Plzeň, Gymnázia Turnov, ZŠ a MŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod, ZŠ Křiby, Zlín a z Bolevecké ZŠ Plzeň. Slavnostní zakončení turnaje a vyhlášení výsledků se uskuteční v pátek od 13 hodin.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 7. 4. 2016, Pecuch Martin