Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Návštěvníci plzeňského Majálesu testují…

Návštěvníci plzeňského Majálesu testují první půjčovnu koloběžek v Plzni

Během tradiční akce plzeňského Majálesu nachází návštěvníci Plzně dvě „testovací depa“ s automatickou půjčovnou koloběžek. Tento trendy prostředek může urychlit jejich dopravu při festivalu nebo nabídne zábavnou projížďku po městě. Koloběžky známé z loňského festivalu „Kontejnery k světu.“ jsou k zapůjčení buď před Západočeským muzeem nebo před Lochotínským amfiteátrem. K zápůjčce postačí Plzeňská karta, ISIC nebo JIS karta, tedy průkaz ZČU. Za dvacet korun si tento dopravní prostředek mohou zájemci půjčit na dobu 35 minut.

Ilustrační foto

I během celého léta budou v Plzni koloběžky k zapůjčení. Dojde tak k testování vznikajícího projektu, na němž se podílí sdružení „k světu.“, vývojáři ze ZČU, PMDP i společnost Plzeň 2015. Plzeň by se tak mohla připojit k některým evropským metropolím, ve kterých je možnost zapůjčit si koloběžku standardem.

Zveřejněno: 25. 4. 2014, Pecuch Martin