Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Návštěvníci Pilsner Festu zažili opět…

Návštěvníci Pilsner Festu zažili opět skvělou atmosféru

Více než 45 tisíc návštěvníků přilákal tradiční Pilsner Fest, jehož začátek patřil hercům Národního divadla s několika etudami o historických milnících pivovarnictví v Plzni a následnému naražení dubového sudu s nefiltrovaným plzeňským ležákem. Pivo Pilsner Urquell teklo ze 171 kohoutů a během jediného dne se ho vypilo kolem 83 tisíc litrů.

Během akce vystoupilo na dvou podiích jedenáct kapel přední české scény. O skvělou atmosféru se postaraly skupiny Kryštof, Mandrage, Sunshine, Čechomor, Blue Effect a další. Vystoupení před velkým publikem si vyzkoušely i kapely Too Late a Bags, vítězové posledních dvou ročníků soutěže pro mladé hudebníky Prazdroj talentů. Zábavnou a neotřelou show předvedla moderátorská dvojice Nasty a En.dru.

K netradičním prohlídkám pivovaru se nechaly zlákat téměř dva tisíce lidí. Jde o vůbec největší počet návštěvníků prohlídkové trasy plzeňského pivovaru v průběhu jednoho dne.

Lákal i další program, například původní pivovarská řemesla. Kdo měl chuť, mohl si ve čtyřech stanech složit s bednáři dubový soudek, ochutnat teplou sladinu a sladové pečivo nebo se stát na chvíli šenkýřem či ledařem. Výuční list jednoho z řemesel si odneslo několik set návštěvníků.

Zveřejněno: 7. 10. 2013, Pecuch Martin