Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Návštěvníci Loosových interiérů mohou vidět…

Návštěvníci Loosových interiérů mohou vidět všechny tři trasy za zvýhodněnou cenu

Interiér Adolfa Loose (Brummelův dům v Plzni)

Zdroj foto: www.visitplzen.eu

Hlavní turistická sezona začíná 1. dubna. Po zimní přestávce, kdy se komentované prohlídky konaly pouze ve čtvrtek a v sobotu, mohou zájemci o prohlídky navštívit byty Krausových a Voglových, Brummelův dům a Semlerovu rezidenci také v neděli. „Pro nadcházející turistickou sezonu jsme pro návštěvníky připravili bonus v podobě společné vstupenky. Za zvýhodněnou cenu 400 korun si budou moci prohlédnout všechny pravidelně přístupné interiéry. Oproti standardní ceně tak mohou ušetřit až 160 korun,“ vysvětluje Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS, která provoz prohlídkových tras „Adolf Loos Plzeň“ zajišťuje.

Další výhodou společné vstupenky je, že není nutné absolvovat všechny prohlídkové trasy v jeden den. Návštěvník si naopak může vybrat ze všech volných nabízených termínů v rezervačním systému. Jeden měsíc tak může přijít na prohlídku Brummelova domu a Semlerovy rezidence a například o měsíc později na prohlídku bytů Krausových a Voglových. Ti, kteří přijíždějí z větší dálky, mají možnost předem zakoupit vstupenku online a absolvovat všechny tři prohlídkové trasy za jeden den. Časově se to dá pohodlně zvládnout. Společná vstupenka bude v prodeji od 1. dubna prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz, na portálu Plzeňská vstupenka a v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky.

Od loňského dubna, kdy byl zahájen pravidelný provoz prvních dvou tras, Loosovy interiéry navštívilo 13 tisíc lidí. V listopadu byla zpřístupněna třetí prohlídková trasa po Semlerově rezidenci v Klatovské 110. Do budoucna si budou zájemci moci prohlédnout také doposud nerekonstruovaný interiér na Klatovské 19. První z příležitostí budou mít již během Slavností svobody. Dům Hugo Semlera se totiž za 2. světové války stal velitelstvím německé posádky v Plzni. Přímo v interiérech od Adolfa Loose byla na konci války podepsána kapitulace důstojníkem wehrmachtu Georgem von Majewskim, který se posléze před zraky přítomných zastřelil.

„Rádi bychom čas od času nabídli něco navíc i těm, kteří už všechny přístupné interiéry znají. U příležitosti svátků či jiných významných dnů bychom chtěli návštěvníkům otevřít také interiéry bytu Hugo Semlera na Klatovské 19 a mládeneckého bytu Richarda Hirsche v Plachého 6. Ani jeden z těchto objektů zatím není vhodný pro připojení ke standardním prohlídkovým trasám, nicméně rozhodně je zde co vidět,“ uvádí Magdalena Soukupová z organizace Plzeň – TURISMUS.

Další novinkou je dokončení rekonstrukce druhé části bytu Krausových v Bendově 10. „ Dochovalo se zde minimům původních prvků, tudíž se nejedná o rozšíření stávající prohlídkové trasy. Nicméně vzniklo zde potřebné zázemí pro pořádání nejrůznějších seminářů a kulturních akcí. Propojením obou částí získal byt Krausových zpět svoje původní rozměry,“ doplňuje Zuzana Koubíková. Prostory v Bendově 10 jsou zároveň jediným z interiérů, který je možné si pronajmout pro komerční i nekomerční účely a pro konání komorních svatebních obřadů.

Interiér Adolfa Loose (Brummelův dům v Plzni)

Zveřejněno: 31. 3. 2016, Mařanová Helena