Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Naše-vaše kultura představí aktivity…

Naše-vaše kultura představí aktivity národnostních menšin a cizinců žijících v Plzni

Ilustrační foto z roku 2013

Bohatý kulturní program čeká na návštěvníky tradiční akce Naše-vaše kultura, která se koná v pátek 26. září od 16 hodin v kulturním domě Peklo. V rámci hudebních vystoupení se představí například skupiny Ziriab, Timbasa nebo Frajara Putika. Zajímavostí bude taneční vystoupení Uganda dancers prezentující tanec a hudbu východní Afriky. Část divadelního představení Sám mezi lidmi uvedou poprvé na veřejnosti aktéři z řad cizinců, kteří se sešli díky projektu Chaloupka strýčka Toma. Ten nabízí cizincům žijícím v Plzni možnost zapojit se do různých tvůrčích dílen. Právě dramatická dílna pod vedením divadelní pedagožky Blanky Luňákové připravila představení Sám mezi lidmi, jenž se snaží uchopit zkušenosti cizince s životem v naší a pro ně však cizí kultuře.

Program doplní taneční a výtvarné workshopy, výstavy a ochutnávky různých národnostních pokrmů.

V pořadí třetí ročník akce Naše-vaše kultura organizuje pro širokou veřejnost a národnostní menšiny Odbor kultury Magistrátu města Plzně a Centrum na podporu integrace cizinců pro Plzeňský kraj ve spolupráci se společností Plzeň 2015. Důležitou součástí je prezentace neziskového sektoru a doprovodné výstavy na téma Cizinci v České republice.

Akce se koná pod záštitou primátora Martina Baxy a jeho náměstkyně Evy Herinkové.

Program (pdf, 553.71 kB)
Zveřejněno: 25. 9. 2014, Pecuch Martin