Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Náplavka v centru města znovu ožije

Náplavka v centru města znovu ožije

Fotografie: M. Jakub

Břeh řeky Radbuzy v centru Plzně znovu ožije, třetí ročník festivalu Náplavka k světu. začne v pátek 3. června. Festival pro své návštěvníky připravil řadu akcí, které se uskuteční až do 6. července. Na programu jsou pravidelné páteční koncerty, oblíbená sobotní dopoledne s jógou nebo čtvrteční tančírny s workshopy. Letošní ročník bude navíc propojen s festivalem loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň a s festivalem Tanec Praha. Mimo hlavní program bude návštěvníkům k dispozici bar, grilování, půjčovna lodiček a nebudou chybět ani provizorní schody zpřístupňující náplavku od Wilsonova mostu, chodníček podél vody, lehátka a wifi připojení.

Fotografie: Martin Jakub

Akci i letos pořádá spolek k světu., který se již několik let zabývá využitím a oživením veřejného prostoru podél plzeňských řek na pozadí pořádání netradičních kulturních projektů. „Během předešlých let se podařilo upozornit na toto místo a najít formu spolupráce s městem a povodím. Letošní rok je klíčový pro udržení pozornosti před rokem příštím, kdy město začne připravovat realizační část skutečné revitalizace náplavky,“ uvedla koordinátorka festivalu Jitka Jirásková. „Na téma a situaci řek v Plzni se zaměří i třídenní workshop pod vedením architektů doplněný přednáškovými cykly pro širokou veřejnost,” pozvala architektka Hana Boříková.

Fotografie: Martin Jakub

Akce v rámci festivalu jsou určeny pro širokou veřejnost a přístupné zcela zdarma. Finančně na festival přispělo i město Plzeň.

Zveřejněno: 26. 5. 2016, Pecuch Martin