Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nápady na zlepšení života ve městě pomůže…

Nápady na zlepšení života ve městě pomůže uskutečnit komunitní program

Třetí ročník komunitního programu Pěstuj prostor vyhlásila společnost Plzeň 2015. Pomocí otevřené výzvy se Plzeňané mohou zapojit do zlepšení života ve městě. Pokud jejich nápad uspěje, získají v příštím roce grant na jeho financování.

Letošní ročník je vyhlášen ve dvou kategoriích. První z nich s názvem „Chci pěstovat veřejný prostor“ je určena občanům i organizacím, kteří pro svůj projekt na vylepšení veřejného prostoru hledají finanční, odbornou nebo jinou pomoc. Celkově bude rozděleno až 300 tisíc korun v maximální hodnotě 80 tisíc na jeden projekt. Výsledky výzvy budou zveřejněny během března 2015. Druhá kategorie „Mám nápad“ již tradičně slouží jako inspirace pro místní samosprávu a odborníky.

„Zapojit se může opravdu každý, od dětí po seniory. Podstatná je chuť něco změnit, ne si jen neúčelně stěžovat. Přejeme si, aby se veřejný prostor čím dál více skládal z míst, na kterých lidem záleží, která jsou jim příjemná a plná života,“ říká Marek Sivák, koordinátor programu Pěstuj prostor.

V předchozích dvou ročnících se sešlo na 185 podnětů, z toho bylo za pomoci autorů, týmu Pěstuj prostor a městských organizací realizováno téměř 20 z nich. Další se staly součástí akcí jako Anděl Fest nebo Evropský den sousedů. Nápady posuzuje porota složená z nezávislých odborníků i zástupců města a vybírá z nich ty nejzajímavější. V minulých letech byly realizovány například projekty Městská plovárna ožívá!, Zapomenutá zahrada, Zelená zastávka, Almara překvapení nebo Křížky a vetřelci.

Nápady je možné zadat prostřednictvím webové stránky programu na http://plzne.cz/projekt/pestuj-prostor pomocí formuláře „Přidat podnět“, případně prostřednictvím e-mailu sivak@pestujprostor.cz. Pro ty, kteří nemají přístup k internetu, je připravena možnost zaslání podnětu poštou na adresu Pěstuj prostor, z. s., Táborská 10, 326 00 Plzeň. Uzávěrka aktuální výzvy je 23. února 2015 pro podněty zaslané poštou a e-mailem, 28. února 2015 pro podněty zadané prostřednictvím webového formuláře.

Otevři si Plzeň 2015! v novém okně

Zveřejněno: 26. 11. 2014, Pecuch Martin