Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Nadační fond západočeských olympioniků…

Nadační fond západočeských olympioniků pomáhá bývalým sportovcům

Primátor Martin Zrzavecký a radní Michal Dvořák se setkali se zástupci Nadačního fondu západočeských olympioniků

Vladimír Jarý, Vladimír Bednář, Bohuslav Ebermann, Vladimír Haber, Miroslav Varga, Jan Kůrka a Věra Štruncová, tyto osobnosti plzeňského sportu dnes zavítaly na plzeňskou radnici, aby primátora Martina Zrzaveckého a Michala Dvořáka, radního pro oblast podpory podnikání a sportu, seznámily s činností Nadačního fondu západočeských olympioniků. Podle předsedy správní rady nadačního fondu Vladimíra Jarého se jedná o soukromou iniciativu bývalých sportovců, jejímž cílem je podpora západočeských sportovců, kteří ojedinělým způsobem v minulosti reprezentovali československé barvy na olympijských hrách, mistrovstvích světa a Evropy nebo jiných světových soutěžích.

Nadační fond pomáhá výhradně sportovcům, kteří jsou dnes v důchodovém věku a dostali se do tíživé situace. „Řada sportovců, ke kterým se všichni kdysi hrdě hlásili, žije dnes na hraně sociálních jistot, proto jsme založili nadační fond, abychom mohli získávat finanční prostředky od soukromých dárců, samosprávných nebo státních institucí,“ uvedl Vladimír Jarý.

Město Plzeň každoročně podporuje nadační fond finančním obnosem ve výši 50 tisíc korun a částečně rovněž přispívá na provozní výdaje. Prosba přítomných slovy předsedy správní rady Jarého tak směřovala ke zvýšení příspěvků vzhledem k rozšiřujícímu se počtu členů fondu. „Historicky jsme městem sportu,“ podotkl primátor a ujistil, že se pro podporu činnosti nadačního fondu pokusí udělat maximum.

Závěr setkání patřil olympijským medailím, které za své výkony sportovci ve své kariéře získali.

Zveřejněno: 18. 2. 2015, Pecuch Martin