Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na Velkou cenu osvobození se sjeli střelci z…

Na Velkou cenu osvobození se sjeli střelci z celého světa

Desítky sportovců z různých koutů světa se sjely do Plzně.

Desítky sportovních střelců z celého světa se sjely do Plzně na tradiční Velkou cenu osvobození, kterou hostí jeden z nejlepších střeleckých stadionů v Lobzích. Soutěž ve středu 1. května prohlásil za zahájenou primátor Martin Baxa. „V pořadí již 44. ročník Velké ceny osvobození svědčí o její oblíbenosti. Každým rokem se v této době Plzeň stává centrem světové sportovní střelby a to jen potvrzuje její význam,“ uvedl při zahájení primátor.

Soutěž reaguje na změnu pravidel ve sportovní střelbě a nově budou malorážky na 50 metrů střílet na elektronické terče. Zahajovacího ceremoniálu se kromě oficiálních hostů zúčastnila Adéla Sýkorová, držitelka bronzové medaile na letních olympijských hrách v Londýně a juniorský střelec Tomáš Těhan, dvojnásobný medailsta.

Primátor Martin Baxa se na zahájení setkal olympijskou medailistkou Adélou Sýkorovou.

Zveřejněno: 2. 5. 2013, Mařanová Helena