Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na Veletrhu pracovních příležitostí se…

Na Veletrhu pracovních příležitostí se představuje rekordní počet firem

Náměstek Kotas v rozhovoru s jedním z vystavovatelů

Rekordní počet firem se dnes účastní Veletrhu pracovních příležitostí při Západočeské univerzitě v Plzni, počtem vystavovatelů jde o největší akci svého druhu v České republice. Letošní 21. ročník se kromě elektrotechnické fakulty koná i v dalších budovách univerzitního kampusu. Veletrh je určen zejména současným a budoucím absolventům vysokých škol, cílem je navázat kontakt mezi studenty a personalisty českých a zahraničních firem. Výstavní program potrvá do 16 hodin, slavnostního zahájení se za město Plzeň zúčastnil ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas.

„Jsem rád, že vás mohu přivítat na půdě fakulty elektrotechnické, která je i mou domovskou fakultou. Plzeň má s univerzitou podepsanou smlouvu o partnerství, město si velmi univerzity váží a v rámci aktivit se společně věnujeme několika projektům. Kromě toho udělujeme stipendia města Plzně, která si v minulém roce převzalo 12 studentů v celkové výši 200 tisíc korun,“ uvedl náměstek. Připomněl také program Plzeňských podnikatelských voucherů 2015-16, který se zaměřuje na spolupráci mezi podnikatelskými subjekty z Plzeňského kraje a univerzitou, jeho cílem je posílit inovační aktivity firem a přispět ke zvýšení jejich konkurenceschopnosti. „Velmi zajímavé aktivity poskytuje studentům a absolventům městem založená společnost BIC Plzeň, na podzim loňského roku uspořádala například interaktivní zimní univerzitu pro ty, kteří chtějí začít podnikat. Na ni navázala série diskuzí a networkingových setkání pro začínající podnikatele Plzeňský business kotel,“ dodal náměstek.

Veletrh vystavovatelům nabízí příležitost osobně oslovit studenty jako kandidáty na pracovní pozice, představit jim možnosti budoucího uplatnění v oboru a další formy spolupráce, například stáže, praxe či témata diplomových prací. Studenti tak získají první zkušenosti z diskuse s personálními odborníky a manažery svých potenciálních zaměstnavatelů a rovněž přehled o požadavcích firem a trhu práce.

Akci podle organizátorů každoročně navštíví přes čtyři tisíce zájemců aktivně hledajících budoucí uplatnění. Spolu s univerzitou veletrh pořádá Stavovská unie studentů Západočeské univerzity v Plzni a mezinárodní studentská organizace IAESTE.

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 16. 3. 2016, Pecuch Martin