Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na radnici se uskutečnilo veřejné…

Na radnici se uskutečnilo veřejné projednávání návrhu územního plánu

Veřejné projednávání upraveného návrhu Územního plánu Plzeň v rámci druhého kola schvalování se uskutečnilo v úterý odpoledne na plzeňské radnici. Ve sněmovním sále se s odborníky a zástupci města sešlo více než 170 lidí majících zájem o strategický dokument, který slouží k rozhodování o využití území ve městě a řeší vyvážený rozvoj města Plzně. Plán slouží jak projektantům při zpracování návrhů staveb, tak zaměstnancům stavebních úřadů při jejich posuzování, dále majitelům nemovitostí, kteří v něm naleznou důležité informace o využitelnosti svého pozemku nebo zásady rozvoje dané lokality a okolí.

Na veřejném projednávání zájemci vyslechli základní výklad územního plánu. Z vedení radnice se jednání zúčastnil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. V rámci prostoru vyhrazeném pro dotazy se nejčastěji opakovaly otázky týkající se možné dostavby stávajících sídlišť Severního Předměstí a vedení komunikací přes nivu Mže a v oblasti Roudné.

Návrh zpracoval Útvar koncepce a rozvoje města Plzně, proces projednávání dokumentu byl zahájen 30. září 2014. Nejpozději do středy 18. listopadu 2015 může každý uplatnit písemné připomínky, vlastníci pozemků a staveb dotčených návrhem řešení námitky. K později uplatněným připomínkám a námitkám se nepřihlíží. Je třeba je zaslat na adresu pořizovatele územní plánu, a to na Odbor stavebně správní Magistrátu města Plzně, Škroupova 4, 306 32 Plzeň. Všechny došlé připomínky a námitky budou vyhodnoceny.

Územní plán je v tištěné podobě k nahlédnutí na magistrátním odboru stavebně správním a na stavebních úřadech jednotlivých městských obvodů, elektronicky je přístupný na webových stránkách www.ukr.plzen.eu.

Zveřejněno: 11. 11. 2015, Pecuch Martin