Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na obřích mechanických loutkách se svezlo…
Přečíst článek nahlas

Na obřích mechanických loutkách se svezlo přes 60 tisíc lidí

Le Manège Carré Sénart na náměstí Republiky

Přes 60 tisíc malých i velkých nadšenců svezl za necelé dva měsíce výtvarný kolotoč Le Manège Carré Sénart na náměstí Republiky. I přes značnou podporu ze strany sponzorů ve formě volných vstupenek se prodalo 32 850 lístků. V úterý 28. října padl návštěvnický rekord, za celou dobu fungování manéže se v rámci oslav vzniku republiky na kolotoči svezlo 1 813 platících návštěvníků.

Náklady zahrnující zapůjčení manéže, její transport z Paříže a zpět, instalaci a demontáž, provoz, ubytování techniků, marketing a další nezbytné položky činily přibližně 5,5 milionu korun. Tuto částku se díky sponzorským příspěvkům a vysoké návštěvnosti podařilo pokrýt, výnosy z tržeb dosáhly zhruba 1,5 milionu korun.

Umělecký kolotoč francouzského výtvarníka a technologa Francoise Delarozièra zakotvil v centru města po Sénartu, Madridu, Portimãu, Antverpách, Milton Keynesu a Paříži. První zájemce svezl v pátek 5. září. Každý večerní provoz byl obohacen o projekce na katedrálu sv. Bartoloměje.

Zveřejněno: 4. 11. 2014, Pecuch Martin

Doprava v Plzni

Informace o aktuálních dopravních omezeních v Plzni