Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na náměstí se budou v neděli vařit polévky

Na náměstí se budou v neděli vařit polévky

Festival Polévky na náměstí Republiky

Zdroj foto: www.zivaulice.eu

Na skvělou atmosféru, hudbu a chutné polévky se podle organizátorů mohou těšit návštěvníci Festivalu Polévky, který je závěrečnou tečkou plzeňské multižánrové přehlídky pořádané v letních měsících v centru Plzně. Na náměstí Republiky bude v neděli 8. září od 16 hodin k dispozici dvanáct čtyřicetilitrových kotlů s polévkami, které připraví restaurace, jako je El Cid Corso, Bistro Satyr, Anděl café & music club nebo občanské sdružení Johan. Polévku přijdou uvařit také šéfkuchaři společnosti Plzeň 2015 Petr Forman a Jiří Sulženko a kromě Jirkovy dýňové polévky, Petrovy z rajčat a Jirkovy zeleninové s červenou čočkou, budou lákat také na polévku kulturní, kterou připravují společně s organizačním týmem pro rok 2015.

Na festivalu zahraje jako hlavní interpret legendární český jazzman Ondřej Konrád se svou formací Gumbo. Ondřej Konrád se věnuje hře na foukací harmoniku a zpěvu, v kapele jej doplňují na kytaru Jakub Štěpánek, na varhany a klávesy Jakub Zitko, na baskytaru Daniel Eberle a na bicí Roma Vícha.

Festival Živá ulice - Plzeňská setkání se letos koná podruhé a během června, července a srpna nabídl přes 150 hudebních a divadelních produkcí. Přilákal přes 30 tisíc návštěvníků.

Zveřejněno: 6. 9. 2013, Pecuch Martin