Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Na Mezinárodním folklorním festivalu v Plzni…

Na Mezinárodním folklorním festivalu v Plzni bude mít premiéru soubor z USA

Ilustrační obrázek

Již tradičně proběhne druhý červnový víkend 21. ročník Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF® Plzeň 2017. V letošním roce se vedle domácích plzeňských souborů a moravských hostů představí i soubory z francouzské Bretaně, Itálie, Řecka, ze Slovenska a poprvé v historii festivalu i soubor ze Spojených států amerických.

Již dnes, ve středu 7. června, proběhne od 19 hodin první pořad v rámci festivalu v amfiteátru lázeňského parku v Konstantinových Lázních. Ve čtvrtek 8. června se soubory přesunou na náves vesničky Vrčeň u Nepomuka, kde začne v 19 hodin večerní program.

Od pátku 9. června až do neděle 11. června se bude program odehrávat převážně na hlavní festivalové scéně „U Branky“ ve Smetanových sadech. Vybraní hosté se představí i na scéně Historického víkendu na náměstí Republiky.

Cílem festivalu je prezentace tradičního lidového tanečního a hudebního projevu. Festivaloví diváci ale mají zároveň možnost seznámit se i s novými směry lidové hudby a tance, které se tradičním projevem inspirují. Pro diváky je připraven bohatý hudební a taneční program, ale také možnost se do tance zapojit v rámci tanečních dílen jak českého, tak i zahraničního folklorního tance, které povedou samotní účastníci festivalu. Na žádný z pořadů se nevybírá vstupné.

I v letošním roce pokračuje úspěšná spolupráce festivalu s Národopisným muzeem Plzeňska. Po loňské módní přehlídce historických krojů se z depozitářů na světlo světa podívají krásné originály hudebních nástrojů, z nichž je většina starší 100 let. Jejich prezentace proběhne v rámci Večerního muzikantského dostaveníčka na hlavní scéně „U Branky“ v sobotu od 19 hodin.

Hlavními partnery festivalu jsou město Plzeň, Nadace 700 let města Plzně a další organizace.

Zveřejněno: 7. 6. 2017, Pecuch Martin