Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Muzeum loutek připravilo geocachingové…

Muzeum loutek připravilo geocachingové putování dějinami Plzně

Ilustrační foto

Dobrodružné geocachingové putování dějinami Plzně s loutkovými průvodci a s pokladem na konci cesty připravilo Muzeum loutek v Plzni ve spolupráci s plzeňskou geokomunitou a za finanční podpory města Plzně.

Cache Paměť loutky – příběh města Plzně mapuje slavné okamžiky z historie města od založení až po současnost a představuje autentická místa, která byla dějištěm důležitých událostí. Vypravěčem jsou loutky vyfotografované v určitém prostředí, které pomohou odpovědět na otázku a tím získat indicii, která účastníka dovede k pokladu.

„Celá cesta od výchozích souřadnic přes všechna zastavení, finále a návrat zpět měří při optimálním postupu kolem 18 kilometrů. Nejvíce zastavení je ale v centru města, další čtyři se nachází do čtyř kilometrů od výchozích souřadnic, tedy od Muzea loutek,“ upřesňuje Markéta Formanová, vedoucí muzea.

Další informace jsou k dispozici na www.geocaching.com

Zveřejněno: 22. 10. 2014, Pecuch Martin