Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Multižánrovou letní akci Živá ulice zakončí…

Multižánrovou letní akci Živá ulice zakončí Festival polévky

Zdroj foto: facebook Festival polévky

Profesionální kuchaři, ale i zástupci občanských sdružení a dalších subjektů budou v neděli 7. září na náměstí Republiky v celkem 16 čtyřicetilitrových kotlech vařit polévku. Festival polévky se letos uskuteční potřetí a je závěrečnou částí multižánrové letní akce Živá ulice. „Kotle jsme sháněli až v Maďarsku, protože u nás tak velké nejsou vůbec k dostání. Inspiraci jsme ale našli v Krakově, kde se podobný festival koná už několik let,“ uvádí ředitel festivalu Živá ulice Jakub Vedral.

Návštěvníci budou ochutnávat polévky z třtinových misek a lžic, které jsou ekologické a kompostovatelné. „Není nám lhostejné, v jakém prostředí žijeme, a proto jsme se rozhodli mít na celém festivalu ekologické nádobí, které se samo rozloží a nezatíží životní prostředí. Navíc jíst polévku z těchto misek je daleko příjemnější než z plastu,“ vysvětluje Jakub Vedral.

Festival nabídne také doprovodný program. Celý den bude v centru Plzně hrát DJ Tea Jay Ivo, od 19 hodin vystoupí harmonikář Václav Koubek.

Festival polévky se dosud těšil velkému zájmu. Loni přišlo ochutnat nejrůznější druhy polévky přes tři tisíce Plzeňanů. Letos pořadatelé očekávají minimálně stejnou návštěvnost. Od 14 hodin se budou polévky připravovat, program začíná v 16 hodin na náměstí Republiky. Vstup na festival je zdarma. Polévky se budou podávat v ochutnávkových a plných cenách.

Zveřejněno: 4. 9. 2014, Pecuch Martin