Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Moving Station na „Jižáku“ se zavře

Moving Station na „Jižáku“ se zavře

Bývalá odjezdová budova a železniční nádraží Plzeň-Jižní Předměstí

Zdroj foto: Facebook Moving Station / Hemžící se zastávka Plzeň

Sociálně-kulturní centrum Johan, které se věnuje podpoře mladého umění a prezentaci profesionální alternativní scény, ztratí na čas své zázemí. Bývalá odjezdová budova a železniční nádraží Plzeň-Jižní Předměstí známé pod názvem Moving Station se veřejnosti uzavře letos v říjnu kvůli rozsáhlé rekonstrukci.

Nevyužitá nádražní budova z roku 1904 patří přes deset let soukromé firmě. Poslední veřejné setkání se v ní uskuteční 28. června od 16 hodin pod názvem Výluka. „Půjde o připomenutí slavných projektů i osobností, které 'Jižákem' prošly, výstavy, promítání, bazar věcí po rekonstrukci nevyužitelných a o hudbu. A také představíme podobu budoucího nádraží i všechny naše záměry,“ řekla Lenka Hodoušová z centra Johan.

Budova získá nové sítě, vnější kabát, ale také víceúčelový sál „black box“. „Vzniknou i nové zkušebny, studia a ateliéry,“ dodal Roman Černík, umělecký ředitel kulturního centra. Otvírat by se Moving Station měl znovu na konci příštího května.

Zveřejněno: 27. 6. 2014, Kriegerová Eva