Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mladina úspěšně reprezentovala Plzeň na…

Mladina úspěšně reprezentovala Plzeň na mezinárodním folklorním festivalu v Jižní Koreji

Folklorní soubor Mladina výborně reprezentoval Plzeň v Jižní Koreji

Foto: archiv Mladina

K úspěchům plzeňského folklórního souboru Mladina, který reprezentuje české lidové umění na domácích a zahraničních festivalech od roku 1954, přibyly další. Na mezinárodním folklórním festivalu v jihokorejském Cheonanu byl soubor úspěšný v hlavní kategorii, v níž obsadil třetí pozici, a navíc si Marie Sochorová spolu s Liborem Hnátem přivezli hlavní cenu v soutěži tanečních párů.

Soubor za dobu své existence navštívil řadu států Evropy, USA a několikrát také Japonsko. V roce 1986 získal dvě první ceny na Olympiádě folklóru ve francouzském Dijonu (v kategorii stylizovaného folklóru a za nejlepší muziku). V roce 1997 se souborový program stal základem pořadu Český a slezský folklór na hudebním festivale Pražské jaro 1997.

Zveřejněno: 23. 10. 2013, Mařanová Helena