Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mládež ze šestnácti zemí světa „kempuje“ v…

Mládež ze šestnácti zemí světa „kempuje“ v Plzni

Mezinárodního kempu mádeže se zúčastnili studenti z 16 zemí.

Mezinárodní kempy mládeže Linos Clubu se pořádají každoročně po celém světě. Letos se koná i v Plzni a účastní se ho dvacet šest mladých lidí od Brazílie přes Hongkong po Finsko, tedy celkem z 16 zemí. Cílem kempů je sblížit mladé lidi z různého sociálně kulturního prostředí. „Naším záměrem také je popularizovat plzeňský region, seznámit zahraniční účastníky s jeho historií a přírodními krásami,“ uvedl při setkání s primátorem Martinem Baxou v obřadní síni na radnici předseda plzeňského Lions Clubu Čestmír Koželuha. „Nejvíce aktivit v programu je naplánováno právě v Plzni. Navštívíme muzea, pivovar, ale také Techmanii,“ prozradil Jaromír Kašpar, který se na přípravě programu pro účastníky kempu podílel.

Prohlídce renesanční budovy radnice předcházelo krátké setkání s primátorem Martinem Baxou, který nad letošním již čtvrtým ročníkem kempu převzal záštitu. Plzeň účastníkům představil nejen jako město, jež je známé ve světě především svojí pivovarnickou tradicí, ale také jako město mladých lidí, kultury a sportu.

Účastníky přijal na radnici primátor Martin Baxa.

Zveřejněno: 9. 7. 2013, Mařanová Helena