Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mistrovský titul pro házenkáře byl městem…

Mistrovský titul pro házenkáře byl městem oceněn historickou pečetí

„Pokud nepodceníme přípravu jako letos, můžeme v další sezoně útočit na stejnou příčku,“ zaznělo dnes v obřadní síni plzeňské radnice od nejlepšího plzeňského házenkářského střelce Milana Škvařila při udělování historické pečeti týmu házenkářů Talentu M.A.T., kteří po patnácti letech získali titul mistra extraligy.

„V roce 2015 bude Plzeň Evropským hlavním městem kultury, ale my jsme i městem sportu a vážíme si toho, co pro Plzeň děláte, včetně inspirace dětí, které ve vás vidí vzory a chtějí být stejně úspěšní jako vy,“ uvedl na začátku setkání náměstek primátora Martin Zrzavecký.

Vyobrazení městské pečeti jako poděkování města za úspěšnou reprezentaci z rukou náměstka primátora Martina Zrzaveckého a radní pro sport Ireny Rottové převzali trenér Martin Šetlík, místopředseda klubu Martin Šafránek a kapitán Radek Motlík.

„Naposledy jsem tady byl v roce 1998, to byl primátorem Zdeněk Prosek. Dnes jsem tu po patnácti letech a byl bych rád, kdyby ta prodleva nebyla tak dlouhá a byl jsem tu příští rok zas,“ prohlásil Martin Šetlík.

Všichni hráči a členové realizačního týmu obdrželi pamětní list a věcný dar.

Městská pečeť je primátorskou insignií, jejíž užívání je ve výhradním právu primátora a je nepřenosné. Primátor může darovat vyobrazení městské pečeti občanům města a dalším fyzickým osobám, které se zasloužily o rozvoj Plzně, její propagaci, ochranu jejích práv a zájmů a podobně, nebo významným zahraničním návštěvníkům města.

Zveřejněno: 19. 5. 2014, Pecuch Martin