Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mistr Evropy v judu Zdeněk Vlček přinesl na…

Mistr Evropy v judu Zdeněk Vlček přinesl na radnici zlatou medaili

Mistr Evropy v judu Zdeněk Vlček přinesl na radnici zlatou medaili

Plzeňský rodák Zdeněk Vlček doplnil medailovou sbírku české reprezentace, která na Mistrovství Evropy veteránů 2015 v Maďarsku získala na konci května čtyři tituly. Ke dvěma stříbrným a dvěma bronzovým medailím se připojil se zlatou medailí jako mistr Evropy. Vyhrál v kategorii M6 + 100 kilogramů a stal se prvním veteránským mistrem Evropy v historii Judoclubu Plzeň. Svým výkonem porazil Rusy Alexandra Plaksina a Elgudzha Gagishviliho.

„Na letošní mistrovství Evropy jsem se připravoval rok a myslel jsem si, že je to něco výjimečného tím, že jsem trénoval velmi intenzivně. Až tam jsem zjistil, že všichni, kdo chtějí uspět, se musí intenzivně připravovat, byť by se mohlo zdát, že v soutěži seniorů to není potřeba,“ uvedl Zdeněk Vlček ke svému vítězství.

Primátor města Martin Zrzavecký a jeho radní Helena Matoušová a Michal Dvořák přijali dnes Zdeňka Vlčka na plzeňské radnici. Vyjádřili mu tak poděkování za vybojovaný titul a reprezentaci města Plzně v zahraničí. Judistu ocenili také za to, že i ve zralém věku se dá vrcholově sportovat.

Zdeněk Vlček absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. I při své advokátní praxi zůstal aktivním sportovcem, v současné době se stále věnuje judu. V letech 1975 až 1979 získal titul mistra republiky v judu a je držitelem 1. mistrovského stupně, 1. danu. Od roku 2007 se účastní mistrovství republiky veteránů v judu, kde opakovaně získal titul mistra republiky a i v mezinárodním měřítku dosáhl na medailové stupně při mistrovství Evropy. Věnuje se také horolezectví a vysokohorské turistice, kdy se společně se svým kolegou zúčastnil expedice v Himalájích s cílovým vrcholem Mera Peak ve výši 6 600 metrů.