Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Mezigenerační centrum Totem je bezbariérové,…

Mezigenerační centrum Totem je bezbariérové, přispěly stát i město

Slavnostní přestřižení pásky

Zcela bezbariérové jsou nově prostory mezigeneračního zařízení Totem – Regionální dobrovolnické centrum v Kaznějovské ulici. Centrum, jež má na 800 klientů z řad seniorů, dobrovolníků a dalších skupin, zlepší své služby díky nově vybudovanému výtahu. Na něj přispělo částkou 250 tisíc korun město Plzeň, dotaci ve výši 750 tisíc korun přislíbilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Slavnostní zahájení sezony Totemu a současně i otevření výtahu se dnes pod záštitou primátora Martina Zrzaveckého zúčastnili jeho náměstci Eva Herinková a Pavel Kotas, dále i starostové prvního a druhého městského obvodu Miroslav Brabec a Lumír Aschenbrenner.

„Každý má nyní šanci dostat se tam, kam jeho srdce v tomto domě touží. Je to přelomový krok,“ uvedla ředitelka Totemu Vlasta Faiferlíková. Podle ní byly pro mnohé klienty schody do druhého patra objektu nepříjemnou překážkou, jež nyní padá. Výstavbou výtahu také centrum zakončuje postupný proces rekonstrukce, v následujícím období se začne zaměřovat na budování klientely a vylepšování nabídky programů a kurzů.

„Ráda bych centru a jeho klientům popřála, aby nová sezona zde byla úspěšná, pro všechny příjemná. Výtah bylo to poslední, co tu chybělo,“ uvedla náměstkyně Eva Herinková, jež má na starost oblast školství a sociálních věcí. Podle starosty Miroslava Brabce je centrum úspěšnou ukázkou toho, jak je možné využít financování od evropských peněz po peníze obvodu.

Totem - Regionální dobrovolnické centrum má za cíl vytvářet pozitivní a funkční mezilidské vztahy, jak v rámci rodiny, tak v širším kontextu občanské společnosti. To uskutečňuje skrze poskytování sociálně aktivizačních služeb, aktivizačních programů a dalších, zejména dobrovolnických projektů.

Zveřejněno: 16. 9. 2015, Pecuch Martin