Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Městská policie hledá budoucí strážníky

Městská policie hledá budoucí strážníky

Městská policie PlzeňTi, co mají zájem stát se strážníkem plzeňské městské policie, se mohou hlásit do 17. října 2014 na personální oddělení v Perlové 3. Než se ale uchazeči strážníky stanou, čeká je řada testů a zkoušek. Proto je jedním z požadavků tělesná a duševní způsobilost. Mezi další podmínky patří trestní bezúhonnost, nejnižší věková hranice 21 let, středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou a také česká státní příslušnost. Všichni zájemci absolvují fyzické testy, musí se podrobit lékařským vyšetřením, psychotestům a závěrečnému pohovoru.

Počet strážníků se oproti roku 2010, kdy jich městská policie měla 229, zvýšil na 254. Zhruba za čtvrt roku, pokud uchazeči uspějí v současném náboru a následném tříměsíčním kurzu zakončeném zkouškou na Ministerstvu vnitra, se počet městských strážníků opět zvýší.

Zveřejněno: 7. 10. 2014, Pecuch Martin