Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Městská hromadná doprava v Plzni zavedla…

Městská hromadná doprava v Plzni zavedla řadu novinek

Ilustrační obrázek

Řadu novinek zavedla plzeňská městská hromadná doprava od 1. července 2016. Jsou jimi například turistická jízdenka nebo nákup zlevněného předplatného pro děti ve věku 6 až 15 let a studující ve věku 15 až 26 let. Pro tyto dvě skupiny již není nezbytné splňovat podmínky pro nárok na zlevněné předplatné jízdné po celou dobu platnosti jízdenky. Nově postačí splňovat podmínky pro nárok na slevu pouze k počátku platnosti jízdného.

Podle náměstka primátora Petra Náhlíka dosud častým problémem bylo, že konkrétně u studentů bylo nutné dokládat potvrzení o studiu, což znemožňovalo nákup jízdenky s platností 365 dní, protože potvrzení o studiu se vydává jen do konce školního roku. Podobné omezení platilo i u dětí, které v daném roce dosáhly 15 let, tedy hranice, kdy se mění výše jízdného z 37,5 procenta na 50 procent.

Nově zavedená turistická jízdenka zlepšuje dostupnost veřejné dopravy pro návštěvníky Plzně z Čech i zahraničí, je vratná a vydává se oproti záloze 100 korun. Lze na ni nahrát předplatné v rozsahu 1 až 17 dnů nebo elektronické peníze podle vlastní volby až do výše 3 500 korun. Turistická jízdenka je k dostání v Turistickém informačním centru města Plzně, v Zákaznických centrech Plzeňských městských dopravních podniků a dalších místech.

Výše uvedené změny jsou platné pro tarifní zónu 001 Plzeň v rámci Integrované dopravy Plzeňska. O jejich zavedení rozhodla Rada města Plzně na začátku června 2016.

Podrobnosti a další změny v tarifu s platností od 1. ledna 2017 jsou k dispozici zde.

Další informace lze najít na:

Text: Eva Kriegerová

Zveřejněno: 18. 7. 2016, Pecuch Martin