Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Městská charita dokončuje chráněné bydlení…

Městská charita dokončuje chráněné bydlení pro seniory

Ilustrační fotografie

Provést zateplení budovy včetně fasády a vnitřní nátěry zbývá ještě při rekonstrukci objektu budoucího chráněného bydlení pro seniory v plzeňské Sladkovského ulici 16. Na jaře 2014 už má zařízení nabízet své služby prvním klientům. „Stavební práce jsou z 80 procent hotové. Řemeslníci dokončili vnitřní omítky, podlahy, vyměnili okna a dveře, vybudovali výtah a přestavěli půdní prostory, které jsou přikryty novou střechou,“ uvádí tiskový mluvčí Městské charity Plzeň Miroslav Anton.Domov by v zařízení mohlo najít zhruba deset klientů. Další prostory by měly sloužit jako zázemí pro obyvatele a personál.

Až 87 procent uznatelných nákladů projektu z celkové částky 8,6 milionu korun je hrazeno z regionálního operačního programu ROP Jihozápad, dalšími finančními prostředky přispělo město Plzeň, program Prazdroj lidem a německý podpůrný program Renovabis.

Zveřejněno: 11. 10. 2013, Pecuch Martin