Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město získalo v soutěži Zlatý středník 2013…

Město získalo v soutěži Zlatý středník 2013 čtyři ocenění

Město získalo v soutěži Zlatý středník 2013 čtyři ocenění

Ilustrační foto: Odbor sociálních služeb MMP

Čtyři certifikáty profesionální úrovně RATED získaly v soutěži „Zlatý středník 2013“ dvě přihlášené informační brožury, které v roce 2013 vytvořil Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně, a to v kategorii „Nejlepší firemní profil“ a „Nejlepší firemní publikace v sektoru: Neziskový sektor a státní správa“.

„Zlatý středník je prestižní profesní soutěž, která hodnotí a oceňuje nejlepší firemní média v Česku. Soutěží v ní publikace určené k reprezentaci společnosti či značky a služeb vůči zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům,“ upřesňuje Helena Knížová, ředitelka Úřadu služeb obyvatelstvu.

„Pravidelně od roku 2010 vydáváme pro plzeňskou veřejnost průvodce se zaměřením na konkrétní oblast služeb. V roce 2013 tak vznikly dva: Průvodce světem (nejen) sociálních služeb pro seniory ve městě Plzni a druhý pod titulem Průvodce po mapě životních situací aneb Kde vám v Plzni pomohou?. Ten vznikl ve spolupráci zejména s Úřadem práce v Plzni a Českou správou sociálního zabezpečení jako ucelený návod pro všechny, kteří bloudí mezi institucemi v situacích, jakými jsou například žádost o příspěvek na péči, průkaz pro zdravotně postižené, vyřízení starobního či invalidního důchodu nebo dávky nemocenského pojištění, a postrádají informace, na koho a kam se obrátit, když potřebují pomoc,“ dodává Alena Hynková, vedoucí odboru sociálních služeb.

Každý z uvedených průvodců vyšel v několikatisícovém nákladu a je k dispozici zdarma nejen na odboru sociálních služeb, ale také na všech úřadech městských obvodů, na úřadu práce, v Turistickém informačním centru, v Knihovně města Plzně nebo v neziskových organizacích.

Zveřejněno: 3. 6. 2014, Pecuch Martin