Úvod O městě Aktuality Aktuality z města Město vydalo brožovanou publikaci „Miroslav…

Město vydalo brožovanou publikaci „Miroslav Zikmund Z Plzně až na kraj světa“

Slavnostní představení publikace v expozici zoologické zahrady

Zdroj foto: Facebook ZOO Plzeň

Brožovaná publikace s názvem MIROSLAV ZIKMUND Z Plzně až na kraj světa byla včera představena v expozici plzeňské zoologické zahrady věnované cestovatelské dvojici Zikmund a Hanzelka. Město Plzeň ji ve spolupráci se společností Pro Photo vydalo u příležitosti 95. narozenin Miroslava Zikmunda. Autor Radovan Kodera v ní ukazuje i dětství slavného cestovatele.

„Brožura mapuje nejen narození Miroslava Zikmunda, ale také to, jak vyrůstal v Plzni nebo trávil prázdniny u babičky v Biřkově. I to, jak se dostal k cestovatelství. Obsahuje kompletní reprodukci slohové práce, kde v deseti letech popisuje, že jeho největším vánočním přáním je získat nějaký cestopis,“ uvedl autor publikace.

Slavnostního představení se zúčastnila také náměstkyně primátora pro oblast kultury a cestovního ruchu Eva Herinková, která připomněla, že podnětem k vydání publikace byl mimořádný ohlas na výstavu velkoformátových fotografií připravenou městem k 95. narozeninám Miroslava Zikmunda v březnu letošního roku. Brožura je nyní k dostání zdarma v Turistickém informačním centru města Plzně nebo v Informační kanceláři plzeňské radnice.

Zveřejněno: 27. 6. 2014, Kriegerová Eva